Tags

, , , , , , , , , ,

İşler yoğun ve tatsız. Eski gezilerin fotoğrafları ve videolarıyla avunulan günleri yaşıyoruz. Sıradan geçen günler içerisinde, hayatın anlamını aramak gibi boşuna uğraşlar içerisindeyim çoğu zaman. Değişmeyen tek şey benim için, hayal kurmak.

Her gün aksatmadan yaptığım diğer bir şeyse, telefonumdaki bir sonraki geziyi gösteren geri sayım sayacı. 164. Sanki dün gibiydi, biletleri aldığımızda yaklaşık 280 gün vardı. Şimdi altı aydan kısa bir süre kaldı. Rotamız uzak, hatta çok uzak. Amerika.

Eğer bir aksilik çıkmazsa 6 Ekim – 22 Ekim 2013 tarihleri arasında ben, Sevil, Bitto ve Metin Amerika’ya gideceğiz. Önce New York, sonra Los Angeles, Las Vegas, San Diego, Grand Canyon ve San Francisco. Ufaktan planlar yapılmaya, rotalar belirlenmeye başlandı bile. Ama bakalım, o günlere yaklaştıkça birçok şey değişebilir.

Bu aralar mesaimin önemli bir kısmını İtalya’nın şaraplarıyla ünlü Toskana bölgesindeki ev fiyatlarını araştırmakla geçiriyorum. Yok yok, ne lotodan para çıktı ne de traktörün pulluğu bir küp altına takıldı. Benimkisi hayal. Bazen heyecanlandırıyor, bazen de o kadar ulaşılamayacak gibi geliyor ki, üzülüyorum. Yine de hayal etmek güzel.

Advertisements